Juhan Kuusi Dokfoto Keskus kutsub kõiki fotodokumentalistika praktiseerijaid ja huvilisi kolme päevasele dokfoto töötoale ja koolitusele. Töötuba koosneb nii teoreetilisest sisendist, mis käsitleb erinevaid fotodokumentalistika lähenemisviise ja soovitusi, kui ka praktilisest osast, mille käigus pildistavad osalejad omaenda fotoloo. Töötuba on ka suurepärane keskkond teiste õppijatega mõtete vahetamiseks ja üksteise toetamiseks fotoloo koostamise käigus.
– Alustavale fotograafile annab töötuba võimaluse erinevate dokumentaalfoto lähenemisviisidega tutvumiseks ja esmase fotoloo koostamiseks.
– Praktiseerivale dokumentaalfotograafile annab töötuba võimaluse mõne endale võõrama fotodokumentalistika žanri harjutamiseks või käsiloleva fotoloo edasiarendamiseks ja tagasiside saamiseks nii kaasõppijatelt kui ka koolitajalt.
Esimene päev, reede 4. oktoober 2024
10:00-13:00 – Sissejuhatus
Sissejuhatav loeng “Fotodokumentalistika ja kaamera kui ettekääne maailma avastamiseks”
– Erinevate fotodokumentalistika stiilidega tutvumine
– Soovitused ja tähelepanekud pildistamiseks
Ülesande tutvustamine ja õpieesmärkide püstitamine
13:00-19:00 – Iseseisev töö (pildistamine)
Esimene pildistamise päev on mõeldud selleks, et enda valitud huvipakkuvatele teemadele leida erinevaid visuaalseid stiile ja neid analüüsida.
19:00-22:00 – Esimese päeva kokkuvõtmine
Tulemuste jagamine ja tagasidestamine
Järgmise päeva plaanide püstitamine
Teine päev, laupäev 5. oktoober 2024
09:00-11:30 – Individuaalsed konsultatsioonid (vabatahtlik)
09:00-19:00 – Iseseisev töö (pildistamine)
Teisel pildistamise päeval läheme eelneva tööga edasi, ning süvendame enda fotolugu sobivama visuaalse meetodi abil (nt fotoessee, tüpoloogia, portreeseeria, tänavafoto vms).
19:00-22:00
Tulemuste jagamine ja tagasidestamine
Järgmise päeva plaanide püstitamine
Kolmas päev, pühapäev 6. oktoober 2024
09:00-11:30 – Individuaalsed konsultatsioonid (vabatahtlik)
09:00-19:00 – Iseseisev töö (pildistamine/töötlemine/kureerimine)
Kolmandal päeval on vajadusel võimalik jäädvustada puuduvad fotod, kuid vajalik on ka oma fotoloo lõpliku (vähemalt koolituse raames) narratiivi paika seadmine. See tähendab piltide valimist, vajadusel nende töötlemist ja õhtuseks esitluseks ettevalmistamist.
19:00-22:00
Fotolugude esitlus ja tagasisidestamine
Edasiste arengusuundade kaardistamine
Tähistamine
Koolitaja
Fotodokumentalistika töötuba viib läbi dokumentaalfotograaf Frederik Klanberg. Frederik on lõpetanud bakalaureusekraadi fotodokumentalistika erialal Kuninglikus Kunstiakadeemias Hollandis ja magistri kunstihariduse erialal Piet Zwart Instituudis, samuti Hollandis. Ta on fotograafiaga tegelenud lapsest saati ning on hiljuti peale 17 aastat kolinud tagasi Eestisse. Tema fotoprojektid on “Ich bin ein Berliner” ja “Põrand oli laava” on olnud Eestis näitustel näiteks Tallinna Fotomuuseumis ja Galeriis Positiiv. Frederik on ka Eesti Kunstiakadeemia külalis-õppejõud.
Sihtgrupp
Ootame osalema kõiki fotodokumentalistikast huvituvaid või harrastavaid fotograafe. Oluline on tunda ennast mugavalt fotograafia tehnilise poolega, sest töötoa rõhk on just fotodokumentalistika lahtimõtestamisel ja oma enda fotoloo loomises. Oodatud on fotograafid ja fotohuvilised, kes puutuksid kokku dokumentalistikaga esmakordselt ja ka neid, kes soovivad arendada mõnda konkreetset fotodokumentalistikaga seotud oskust (nt portree, tänavafoto, või narratiivi loomine). Maksimaalne osalejate arv on 12 inimest.
Kestus
Töötuba ja koolitus võtab aset kolme päeva vältel, 4-6. oktoober 2024 Dokfoto Keskuses Tallinnas.
Hind
145€
Osalustasu sisaldab:
– Teoreetilist koolitust
– Individuaalseid konsultatsioone koolitajaga
– Struktureeritud haridusprogrammi koos teiste õppijatega
– Võimalust jagada valminud fotolugusid Dokfoto Keskuse sotsiaalmeedias
– Kohv, tee, suupisted & toetav kogukond
NB! Registreerimine on avatud 1. oktoobrini 2024. Lisainfo kontakt frederik.klanberg@artun.ee